Facebook

Odwodnienie liniowe

Odwodnienie liniowe to system, dzięki któremu nie dochodzi do zalewania ścian czy fundamentów podczas deszczu. Zapobiega ono także powstawaniu kałuż, co sprawia, że jest polecane zarówno do dużych obiektów, jak i terenów użyteczności publicznej, takich jak place czy skwery. Systemy doskonale sprawdzają się na terenie biurowców, a także hal magazynowych. Ich zamontowanie zaleca się przede wszystkim w otoczeniu budynku, który stoi na nieprzepuszczalnym gruncie. Odwonienie liniowe odpowiada za zbieranie wody deszczowej, a następnie jej odprowadzanie do gruntu. Jest to najlepsza metoda po podczyszczeniu, ponieważ okazuje się bardzo ekologiczna. Równie ważne jest magazynowanie i zagospodarowanie wody deszczowej. Regularne odprowadzanie wody deszczowej z drogi zwiększa przyczepność i bezpieczeństwo pojazdów. Jeśli masz pytania dotyczące usługi związanej z odprowadzeniem deszczówki, to zapraszamy do kontaktu.

W jakim miejscu ułożyć odwodnienie liniowe?

Odwodnienie liniowe doskonale sprawdza się na powierzchniach nieprzepuszczalnych, gdyż uniemożliwiają one naturalne wchłanianie wody w grunt. Systemy najczęściej są montowane w miejscach o uszczelnionej nawierzchni, jak np. centra miast, place czy zabetonowane osiedla. Odwodnienie liniowe odnajduje swoje zastosowanie na placach manewrowych i parkingowych. Systemy pozwalają na szybkie i skuteczne odwodnienie terenu, dzięki czemu ich montaż stał się już standardem. Odwodnienie liniowe zostaje dodane do projektów nowych oraz remontowanych obiektów.

Odwodnienie liniowe zewnętrzne może być stosowane na nawierzchniach utwardzanych, co sprawia, że na placu nie powstają kałuże. Często wykorzystywane jest na podjazdach czy chodnikach. Systemy odwodnienia liniowego powinny zostać zaplanowane i zamontowane przed ułożeniem nawierzchni wokół budynku. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy działu technicznego producenta.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami