Facebook

Dlaczego kanały odwadniające są tak istotne na obiektach przemysłowych?

img

Transport w obrębie działki obiektu przemysłowego wymaga nawierzchni, która wytrzyma nacisk samochodów osobowych, wózków widłowych, pojazdów dostawczych i ciężarowych lub innych specjalistycznych maszyn. Utwardzony teren powinien mieć także sprawny system odwodnienia. W przeciwnym wypadku zwykła ulewa może stać się dużym problemem.

Potrzeba skutecznego odwadniania na terenach przemysłowych

Place, drogi, chodniki i parkingi wokół obiektów przemysłowych powinny być wykonane w taki sposób, aby transport nie powodował ubytków w nawierzchni oraz nierówności. Silne opady i brak skutecznego systemu odwadniania mogą doprowadzić do podmywania, chlapania brudną wodą oraz długiego wysychania. Wielka kałuża utrzymująca się w jednym miejscu sprawi, że choć nawierzchnia jest utwardzona, nikt tam nie zaparkuje, nie postawi palety i nie wyładuje paczek nawet tymczasowo. Woda negatywnie wpływa na wiele materiałów. Realnie zmniejsza to miejsce użytkowe przestrzeni danego obiektu. Teren z zachowaniem odpowiedniego spadu oraz sprawny system odwodnieniowy sprawią, że plac, parking, chodnik lub droga staną się w pełni użytkowe.

Linie odwodnieniowe można także montować w halach produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie często dochodzi do rozlewania różnego rodzaju płynów. W ten sposób poprawiają się właściwości higieniczne, a cały proces sprzątania zostaje przyspieszony. Delikatny skos podłogi będzie odprowadzał rozlany płyn do kratek, co można przyspieszyć za pomocą gumy do czyszczenia.

Jak przebiega instalacja kanałów odwadniających?

Kanały powinny stanowić element spójnego systemu odwodnienia liniowego. Ich wydajność będzie zależała od wpasowania się w specyfikę wybranego miejsca. Taki system składa się głównie z korytek, rusztów i studzienek odpływowych. Duże znaczenie ma to, z jakiego materiału zostały wykonane poszczególne elementy. Beton użyty do ich produkcji musi zapewniać stabilność na obciążenie wywołane przez pojazdy i maszyny. Sam montaż może być wykonany szybko dzięki gotowym produktom sprzedawanym przez producentów. Odwodnienie liniowe najlepiej jest zaplanować przed ułożeniem nawierzchni. Wiąże się to z wykonaniem wykopów oraz pracami betoniarskimi w celu unieruchomienia kanałów. Jeśli na parkingu, placu lub w zakładzie woda zbiera się przez nierówności albo jest jej zwyczajnie za dużo, istniejący system może być niewydolny (lub wcale go nie ma). W takim przypadku instalacja kanałów odwadniających wiąże się z niszczeniem nawierzchni, co jest dość problematyczne i kosztowne. Pasy, na których dokonywane są prace, powinny zostać wyłączone z ruchu.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Jeśli Twoje odwodnienie wymaga wymiany, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci w doborze systemu odpowiedniego dla Twojego obiektu.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami