Facebook

Jak wygląda naprawa odwodnienia liniowego?

img

Odwodnienie liniowe to skuteczny system odprowadzania wody opadowej, który nie rzuca się w oczy i pozostaje stabilny niezależnie od tego, czy został zamontowany na parkingu, drodze czy chodniku. Instalacja odwodnienia w wielu miejscach jest zalecana, lecz stanowi także najsłabszy punkt posadzki. Z różnych przyczyn może dość do uszkodzeń jej poszczególnych elementów. Jak wtedy przebiega naprawa?

Przyczyny uszkodzeń odwodnienia liniowego

Uszkodzenia w odwodnieniu liniowym mogą powstawać przez duże obciążenia spowodowane ruchem pojazdów. Prowadzi to do wykruszania opaski betonowej, pękania korytka, powstania nierówności w kanale, czy wyginania rusztów. Najczęstszą przyczyną zniszczeń jest jednak zła pogoda. W naszym klimacie wszystkie elementy wykonane z betonu mogą pękać pod wpływem skoków niskich temperatur. Jednego dnia korytka odprowadzają nadmiar wody z topniejącego śniegu, a już następnego wszystko jest ponownie zmrożone. Podstawą utrzymania dobrego stanu jest serwisowanie odwodnień, czyli przede wszystkim czyszczenie kanałów oraz udrażnianie odpływów. Należy także sprawdzać, czy woda swobodnie przepływa do korytek i rury dobrze ich się trzymają. Uszkodzenia mogą być widoczne po dokładnych oględzinach, lecz zdarza się tak, że nie wiadomo, co jest przyczyną nieprawidłowego działania. Zaleganie wody wynika przeważnie z nieszczelności kanałów, a to z kolei grozi degradacją nawierzchni.

Wymiana zniszczonego odwodnienia

Niesprawny system stanowi zagrożenie dla ludzi i pojazdów, dlatego najlepiej jest przeprowadzać regularną wymianę. Zniszczone odwodnienie liniowe może zostać wymienione nawet w kilka godzin, dzięki czemu obiekt nie będzie na długo wyłączony z funkcjonalności. Kompletny system naprawczy odwodnienia liniowego używany przez naszych serwisantów ma gotową, prefabrykowaną opaskę żelbetową, którą przygotowuje się wcześniej w kontrolowanych warunkach fabrycznych. Montaż odbywa się bez konieczności wykonywania opaski na budowie. Do tego dużą oszczędność czasu uzyskuje się dzięki rusztom z systemem SIDE-LOCK, które wykazują się wyjątkowo stabilnym połączeniem między stalową ramą a betonowym korpusem korytka. W ten sposób można dokonać szybkiej i trwałej wymiany odwodnienia liniowego nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

 

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Jeśli Twoje odwodnienie wymaga wymiany, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci w doborze systemu odpowiedniego dla Twojego obiektu.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami