Facebook

Dlaczego warto montować odwodnienia liniowe?

img

Chcąc zatroszczyć się o optymalny komfort i bezpieczeństwo korzystania z drogi czy parkingu, należy wykonać odwodnienie liniowe. Dzisiaj większość inwestorów rozumie, że jest to element konieczny do odprowadzania wody opadowej. Dlatego nie zastanawiają się już, czy warto mocować instalację, lecz szukają doświadczonego wykonawcy, któremu zlecą wykonanie prac serwisowych. Poznaj powody, dla których warto zainwestować w odwodnienie liniowe.

Są takie miejsca, w których gromadzi się woda opadowa. Na drogach, parkingach naziemnych i podziemnych, stacjach benzynowych, w halach produkcyjnych czy centrach dystrybucji problem byłby ogromny, gdyby nie odwodnienie liniowe. Systemy odwodnień marki HAURATON, dzięki stosowaniu przemyślanych rozwiązań pozwalają na utrzymanie w suchości wszystkich obszarów, również tych z dużym natężeniem ruchu.

Zalety odwodnienia liniowego

Brak odwodnienia liniowego, błędy konstrukcyjne lub uszkodzenia elementów odwodnień mogą powodować utrudnienia w funkcjonowaniu obiektu, czy drogi. Ponadto nie spełniają swojej głównej funkcji, czyli nie odprowadzają nadmiaru wody opadowej, prowadząc tym samym do lokalnych podtopień czy zniszczeń. Dobrze wykonana instalacja pozytywnie wpływa na:

  • środowisko naturalne – chroni jego zasoby poprzez  zbieranie zanieczyszczonej wody i zapobiega przedostawaniu się jej do gruntu czy rzeki. Ta pochodząca z myjni czy zakładów produkcyjnych nierzadko ma w swoim składzie szkodliwe dla środowiska, a nawet toksyczne substancje chemiczne,
  • bezpieczeństwo ludzi i pojazdów – profesjonalnie wykonane i użytkowane odwodnienie liniowe gwarantuje natychmiastowe zebranie wody opadowej, a także zapewnia bezpieczeństwo ludzi i pojazdów. Warto regularnie wykonywać przeglądy i konserwację instalacji,
  • ciągłość pracy – stałe odwadnianie terenu sprawia, że spada ryzyko jego zalania czy zniszczenia. Podjazdy, chodniki, nawierzchnie i stojące na nich urządzenia (np. dystrybutory paliwa) nie są zagrożone kontaktem z wodą. Wszelkie awarie na tym obszarze mogłyby spowodować przestój w Twojej działalności i spore straty finansowe.

Dobrze wykonane odwodnienie placu i parkingu

Odwodnienia liniowe zewnętrzne powinny być zaprojektowane z uwzględnieniem charakterystyki konkretnego obiektu, sposobu jego funkcjonowania oraz natężenia ruchu. Ważne jest dobranie odwodnienia liniowego zewnętrznego do indywidualnych potrzeb. Inne rozwiązania sprawdzą się na parkingu podziemnym, inne na przejeździe kolejowym czy lotnisku, gdzie obciążenia i natężenie ruchu są naprawdę spore. Solidne wykonanie i bieżąca konserwacja zwiększają szanse na długą i satysfakcjonującą eksploatację całej instalacji odprowadzającej wodę.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Jeśli Twoje odwodnienie wymaga wymiany, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci w doborze systemu odpowiedniego dla Twojego obiektu.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami