Facebook

Dlaczego zbieranie deszczówki jest tak ważne?

img

Zbieranie wody opadowej za pośrednictwem odpływów liniowych ma szereg uzasadnień. Przede wszystkim umożliwiają gromadzenie deszczówki w miejscu, w którym powstaje, a następnie zarządzanie cieczą choćby do podlewania trawnika. Przedsiębiorstwa mają wiele pomysłów na wykorzystanie wody opadowej, np. do mycia samochodów.

Inwestycja w odwodnienie liniowe jest racjonalna również ze względu na poprawę poziomu bezpieczeństwa. Dla zachowania suchego środowiska w parkingu podziemnym, na drodze i autostradzie czy stacji benzynowej istotne jest odprowadzanie nadmiaru wód opadowych.

Rola odwodnień liniowych w zbieraniu deszczówki

Dzięki stosowaniu separatorów możemy znacznie poprawić walory wody, np. podczyszczając ją z zanieczyszczeń, w tym szkodliwych dla ludzi i środowiska substancji ropopochodnych. W skład instalacji wchodzą również zbiorniki retencyjne i systemy rozsączające, które pozwalają na oddanie wody do naturalnego środowiska w miejscu jej opadu.

Woda deszczowa jest cenna dla roślin, ale dla zarządzających nieruchomościami może być kłopotliwa. Rozwiązaniem dla kałuż po opadach czy wilgoci gromadzącej się w piwnicy lub suterenie może się okazać właśnie odpływ liniowy lub po prostu beczka zbierająca ciecz spływającą z dachu.

Sugerujemy wybór pierwszego wariantu, jako bardziej zaawansowanego i wydajnego, który sprosta oczekiwaniom dużych przedsiębiorstw.

Zalety zbierania deszczówki

Celem zbierania deszczówki poprzez rozbudowane systemy odwodnień liniowych jest przede wszystkim pozostawiania wody deszczowej w miejscu jej opadu. Dlaczego jest to takie ważne? W ten sposób nie przyczyniamy się do zaburzania naturalnego obiegu wody w przyrodzie.

Woda pochodząca z opadów atmosferycznych w swoim składzie ma mało jonów wapnia oraz magnezu. Oznacza to, że jest w pełni bezpieczna dla roślin, a nawet stymuluje je do szybszego wzrostu. Podlewanie terenów nie musi też nadwyrężać firmowego budżetu – wykorzystanie darów Ziemi to spora oszczędność na opłatach za zużycie wody wodociągowej.

Dla kogo?

Omawiane systemy pozwalają na ponowne wykorzystanie wody opadowej w bardziej rozbudowany sposób aniżeli beczki czy inne pojemniki do zbierania deszczówki. Odwodnienia liniowe znajdują zastosowania w dużych obiektach – centrach logistycznych, stacjach benzynowych, portach lotniczych, obiektach wojskowych, na torach kolejowych, drogach i autostradach. Projekt i montaż warto zlecić specjalistom z firmy Hauraton.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Jeśli Twoje odwodnienie wymaga wymiany, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci w doborze systemu odpowiedniego dla Twojego obiektu.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami