Facebook

Kiedy należy dokonać wymiany odwodnienia liniowego?

img

Nie wystarczy tylko zaprojektować i wykonać odwodnienie liniowe, aby móc cieszyć się estetycznym, suchym i bezpiecznym terenem wokół nieruchomości. Elementy narażone na wpływ czynników atmosferycznych oraz obciążenia z czasem mogą ulegać niszczeniu. Powoduje to osłabienie ich konstrukcji i pogorszenie parametrów. Kiedy trzeba wymienić odwodnienie liniowe na nowe?

Nie wszyscy zarządzający nieruchomościami są entuzjastycznie nastawieni do wymiany odwodnienia liniowego. To zrozumiałe, bo boją się kosztów i ograniczenia w prowadzeniu działalności. Na szczęście z pomocą przychodzą fachowcy z firmy Hauraton Serwis, którzy najpierw sprawdzają stan techniczny instalacji, a potem wyprodukują właściwe i nowe części w kontrolowanych warunkach fabrycznych. Osadzenie gotowego elementu jest na tyle szybkie że ekspresowe i powoduje minimalne zakłócenia w ruchu.

Wymiana odwodnienia liniowego – kiedy?

Odwodnienia liniowe, chociaż wykonywane są z solidnych elementów, pod wpływem wody, czasu, promieniowania UV, solanki, oddziaływania substancji chemicznych i dużego natężenia ruchu pieszego czy samochodowego mogą ulegać zniszczeniom. Aby wydłużyć funkcjonowanie odwodnienia liniowego należy regularnie (2 razy do roku) zamówić serwis do oczyszczenia oraz udrożnienia kanałów odwadniających kratek, ale często potrzebna jest wymiana części na nową.

Bezzwłocznie trzeba zamówić montaż nowego odpływu liniowego, gdy zauważysz:

  • uszkodzenia rusztów, naruszające ich konstrukcję,
  • uszkodzenie mechaniczne – skruszenie, spękanie, wykruszenie opaski betonowej,
  • wystawanie elementów ponad powierzchnię jezdni.
  • zapadnięcie się ścianek kanałów odwadniających, co powoduje, że ruszt wpada do środka,
  • gdy jego elementy stwarzają zagrożenie dla ruchu pieszego i/lub kołowego

Warto dokonywać regularnych przeglądów stanu technicznego odwodnienia liniowego, zarówno na zewnątrz, jak i od środka. Szybka reakcja na ewentualne usterki pozwoli na naprawę, oczyszczenie czy wymianę jednego elementu, bez konieczności ponoszenia innych kosztownych inwestycji.

Na co zwrócić uwagę zamawiając nowy system odwodnień liniowych?

Instalując nowy system odwodnień liniowych inwestorzy chcą uniknąć błędów czy niedopatrzeń, które spowodowały uszkodzenie dotychczasowego elementu. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostanie wykonana nowa część.

W połączeniu z dobrze wykonaną zabudową (najlepiej prefabrykowaną) montażem izolacją przeciwwilgociową, starannie dobrze rozplanowanym układem odwodnień liniowych na danym placu rozplanowanym systemem odprowadzania wody, właściwie dobranymi rusztami ze stali szlachetnej) można mieć pewność, że spełnią swoją funkcję w codziennym użytkowaniu. Jednocześnie priorytetem pozostaje dopasowanie właściwego systemu do miejsca, w którym zostanie zainstalowany, biorąc pod uwagę m.in. natężenie ruchu czy występujące obciążenia.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Jeśli Twoje odwodnienie wymaga wymiany, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci w doborze systemu odpowiedniego dla Twojego obiektu.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami