Facebook

Zbieranie deszczówki a korzyści ekonomiczne

img

Zbieranie wody deszczowej to rozwiązanie nie tylko przyjazne dla środowiska naturalnego, ale i generujące liczne korzyści ekonomiczne. Przekonują się o tym zarówno gospodarstwa domowe, jak i przedsiębiorstwa. Magazynowana w specjalnych, przydomowych zbiornikach odzyskiwana woda deszczowa sprawdza się m.in. przy spłukiwaniu toalet, praniu czy podlewaniu roślin czy myciu samochodów. Woda się nie marnuje, a my mamy do czynienia z dużymi oszczędnościami. Zbiorniki na deszczówkę to nie jedyna metoda gromadzenia wody deszczowej.

Dzięki odwodnieniu liniowemu odprowadzimy i zagospodarujemy deszczówkę

Odprowadzanie wody deszczowej to obowiązek, który jest na nas nałożony przez odpowiednie przepisy, ale też szansa na konkretne oszczędności. Korzystając z systemu odwodnienia liniowego zbierzemy oraz odprowadzimy wodę deszczową do kanalizacji lub do gruntu. Oszczędności mogą być naprawdę istotne i pokryć znaczną cześć naszego zużycia wody. A to wprost przekłada się na niższe rachunki.

Eksperci podkreślają liczne zalety deszczówki, z uwagi na fakt, iż woda pozyskiwana w tej sposób jest wolna od kamienia, co zapobiega jego odkładaniu się na urządzeniach i ich niszczeniu.

Obok korzyści ekonomicznych jest jeszcze aspekt etyczny wykorzystania deszczówki. Polska jest jednym z krajów, który ma ograniczone zasoby wody pitnej, dlatego używanie jej do celów gospodarczych jest zwykłym marnotrawstwem. Zasoby wody pitnej nie są nieskończone, dlatego, jeśli możemy warto ją zastąpić deszczówką. Jednak pamiętajmy, że nie nadaje się ona do celów spożywczych.

Osoby indywidualne mogą otrzymać dotację na instalacje zbierające wodę deszczową z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednak również firmy inwestując w instalacje zbierające i odprowadzające wodę deszczową mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Decydując się na odwodnienie liniowe, warto zadbać, aby było ono sprawne, dzięki czemu unikniemy kosztów związanych ze skutkami awarii i zapewnimy bezpieczne poruszanie się osób i pojazdów na terenie. Unikniemy zalań i odprowadzimy deszczówkę, która będzie mogła być ponownie zagospodarowana. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Jeśli Twoje odwodnienie wymaga wymiany, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci w doborze systemu odpowiedniego dla Twojego obiektu.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami