Facebook
przejazd kolejowy

Modernizacja odwodnienia przejazd kolejowy na drodze krajowej nr 92

Droga Krajowa nr 92 to jedna z najbardziej obciążonych ruchem dróg wokół Poznania. Stanowi ona obwodnicę dla ruchu pojazdów ciężarowych. W listopadzie 2018 roku zgłosił się do nas inwestor z Zarządu dróg miejskich z problemem pojawiającym się na odcinku tej drogi - w miejscu przejazdu kolejowego.

odwodnienia liniowe budowa

Specyfikacja projektu

Droga na długości 200 m biegnie ze spadem w kierunku przejazdu kolejowego. W momencie wystąpienia opadów deszczu woda z całej powierzchni jezdni zalewała przejazd i stanowiła niebezpieczeństwo dla przejeżdżających tamtędy pociągów. Dodatkowo drogę przecina linię kolejową Poznań - Gniezno, na której występuje wzmożony ruch kolejowy.

odwodnienie liniowe z betonu
betonowe odwodnienie liniowe

Wyzwania związane z realizacją inwestycji

Dodatkowym zagadnieniem, z którym spotkał się inwestor była konieczność wymiany i montażu odwodnień w ciągu zaledwie 2 dni przy ruchu pojazdów na drodze oraz pociągów na trasie Poznań - Gniezno.

Nadzór nad projektem

Opiekunem projektu od początku był Adam Jóźwiak, który poszukiwał najlepszego rozwiązania. Adam miał już doświadczenie z poprzednimi podobnymi projektami, przy tej okazji mógł pokazać film z montażu systemu FASERFIX BIG na stacji ORLEN, a na etapie przygotowania oferty Adam zaproponował również oględziny zamontowanego już systemu FASERFIX BIG na linii tramwajowej na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu, gdzie oprócz tramwajów na tym odcinku poruszają się również autobusy. Przyjrzenie się gotowemu, doskonale funkcjonującemu systemowi w podobnych warunkach przekonało Inwestora do wyboru tego systemu odwodnienia.

odwodnienie liniowe z betonu

Zainstalowane odwodnienie

0

FASERFIX BIG BL 200 z rusztem F900. Dostarczona ilość 12m.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami