Facebook
drogi i autostrady

Wymiana systemu odwadniającego w rejonie bramek autostrady A4 w Balicach

Małopolski odcinek autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Katowicami to trasa o bardzo wysokim natężeniu ruchu kołowego. Każdego dnia korzysta z niej ok. 50 tysięcy kierowców. Z tego względu wymiana systemu odwadniającego w rejonie bramek poboru opłat w Balicach stanowiła duże wyzwanie zarówno pod kątem projektowym, jak i organizacyjnym. Konieczne było okresowe wyłączenie z użytku jednego pasa drogi. Wybór odpowiednich rozwiązań technicznych został podyktowany również przez poziom obciążenia nawierzchni, którą eksploatują pojazdy osobowe, ciężarowe i transport wielkogabarytowy.

odwodnienia liniowe budowa

Odwodnienia liniowe HAURATON FASERFIX BIG BL w najwyższej klasie obciążeń

Do realizacji wymiany systemu odwadniającego w Balicach wykorzystaliśmy odwodnienia liniowe HAURATON FASERFIX BIG BL, które są klasyfikowane w najwyższej klasie obciążeń F900. Zastosowany został wariant produktu z prefabrykowaną obudową żelbetową, co pozwoliło na znaczne skrócenie czasu montażu. Jednocześnie gwarantuje to długą żywotność struktury i brak konieczności podejmowania czynności serwisowych, co jest problematyczne w przypadku infrastruktury autostradowej. Produkty tej kategorii są stosowane również w przypadku nawierzchni lotnisk, portów morskich i centrów logistycznych.

odwodnienie liniowe z betonu
betonowe odwodnienie liniowe

Specyfika projektu wymiany odwodnień liniowych 

w rejonie placu poboru opłat w Balicach wymagała dotrzymania rygorystycznych terminów zawartych w harmonogramie prac. Doskonała współpraca z lokalnym przedsiębiorstwem wykonawczym oraz sprawna komunikacja z inwestorem (Stalexport) pozwoliła na profesjonalne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego. Zadanie zrealizowaliśmy w listopadzie 2018 r., a jego bezpośrednim wykonawcą była firma Krymex.

Zalety odwodnień zastosowanych w punkcie poboru opłat autostrady A4 w Balicach

Charakteryzujące się najlepszymi parametrami w zakresie klasy obciążeń, odwodnienia liniowe HAURATON FASERFIX BIG BL zastosowane w punkcie poboru opłat autostrady A4 w Balicach mają wiele zalet.

Wykorzystane do realizacji inwestycji rozwiązania mają doskonałą stabilność boczną i wytrzymałość statyczną na obciążenia występujące w trakcie hamowania, dzięki solidnym opaskom betonowym. Pozwalają skrócić czas wykonania instalacji, a co za tym idzie zredukować koszt zadania.

  • Ich struktura jest zdolna do przenoszenia ekstremalnych obciążeń dynamicznych do 900 kN (klasa F900)
  • Produkty są wyposażone w bezśrubowe systemy mocowania SIDE-LOCK przyspieszające proces montażu.
  • Korytka stanowiące elementy systemu odwadniającego zapewniają maksymalną szczelność.
  • Wyroby są zbudowane z najwyższej jakości betonu C 50/60, co gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.

Profesjonalna realizacja wymiany odwodnień liniowych, dzięki HAURATON FASERFIX BIG BL

Nasza firma jest producentem systemów odwadniających HAURATON FASERFIX BIG BL do profesjonalnej realizacji wymiany odwodnień liniowych. Węzeł Balice był kolejnym miejscem, gdzie zastosowano nasze produkty. Projekt został zrealizowany zgodnie z harmonogramem, a w pracach uczestniczyli:

  • Jarosław Mrózek odpowiedzialny za kontakt z inwestorem (wspólnie z Marcinem Kokoszką), a także projektantem,

  • Piotr Śmiłek odpowiadający za komunikację z firmą wykonawczą i pozyskanie zamówienia,

  • Anna Michalczyk-Fedder zajmująca się przygotowaniem oferty handlowej oraz procesem realizacji zlecenia,

  • Maciej Pawlak, którego zadaniem była współpraca z osobą wykonującą projekt, a także analizy hydrauliczne i dobory techniczne.

betonowe odwodnienie liniowe

Opinia inwestora

Główny inwestor, firma Stalexport, docenił nas za wysokie kompetencje i dużą elastyczność oraz specjalistyczne wsparcie w trakcie przebiegu inwestycji. Wybrane odwodnienia liniowe HAURATON FASERFIX BIG BL okazały się najlepszym rozwiązaniem zarówno ze względu na parametry techniczne, jak i aspekty ekonomiczne. Jeżeli poszukują Państwo profesjonalnego dostawcy nowoczesnych systemów odwadniających, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami