Facebook
parking naziemny

Remont parkingów taxi na lotnisku im. Fryderyka Chopina

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i główną bazą Polskich Linii Lotniczych LOT. Całoroczny, wzmożony ruch odbywa się w związku z tym również na przylegających obiektach.

odwodnienia liniowe budowa

Specyfikacja projektu

Miejsce wymiany i zamontowania koryt to parking samochodów taxi o bardzo dużej intensywności ruchu, w ciągu doby dochodzący nawet do kilku tysięcy pojazdów. Istniejące już odwodnienie liniowe zamontowane w I etapie rozbudowy lotniska Chopina, uległo degradacji.

odwodnienie liniowe z betonu
betonowe odwodnienie liniowe

Wyzwania związane z realizacją inwestycji

Zadaniem HAURATON Polska było nie tylko dobranie systemu, który zapewni szybką wymianę, ale również będzie miał odpowiednio dobrane parametry hydrauliczne, porównywalne do zamontowanego wcześniej systemu. Przy dokonaniu wyboru produktu na tą realizację, wykonawca kierował się łatwość wymiany, dla Inwestora istotną kwestią było, to aby remont był wykonany w najkrótszym możliwym czasie. Dlatego Michał Linke zdecydował się na zaproponowanie do tego projektu korytek ze zintegrowaną opaską FASERFIX KS+.

Nadzór prowadził

System sprawdził się w panujących warunkach na tyle, iż zdecydowano się na zastosowanie go w kolejnych etapach remontu m.in. na parkingach dla samochodów pasażerów odlatujących (P3) oraz parkingu P4 dla pracowników. Na obu parkingach zostały zastosowane odwodnienia liniowe FASERFIX KS+, które dostosowane do parametrów hydraulicznych wcześniej zamontowanych tam koryt. Wykonawcą prac budowalnych na wszystkich etapach była firma IHG.

odwodnienie liniowe z betonu

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami