Facebook
przejazd kolejowy

Remont przejazdu kolejowego w Szczecinie

Firma JAKS MROCZEK Sp. z o.o. specjalizująca się w pracach na terenach kolejowych otrzymała zlecenie realizacji kompletnego remontu przejazdu kolejowego w centrum Szczecina na ul. Jagiellońskiej. W zakres prac wchodziła wymiana istniejącego odwodnienia liniowego oraz montaż nowych szlabanów kolejowych.

odwodnienia liniowe budowa

Specyfikacja projektu

Ze względu na specyficzne umiejscowienie systemu odwadniającego, tuż przy torach, system narażony jest na intensywne drgania nawierzchni pochodzące od torowiska, a przy tym na wysokie natężenie ruchu w tym miejscu. Wymagany jest więc, bardzo odporny i trwały system odwadniający.

odwodnienie liniowe z betonu
betonowe odwodnienie liniowe

Wyzwania związane z realizacją inwestycji

Przejazd kolejowy zlokalizowany jest 50 metrów od wjazdu do Szpitala Wojskowego, dodatkowo przez przejazd przechodzą liczne trasy autobusowe. Standardowa wymiana odwodnienia z wykonaniem opaski na miejscu, ze względu na długotrwały czas schnięcia betonu, wymagałoby całkowitego lub częściowego zamknięcia przejazdu kolejowego. Zablokowanie trasy wiązałoby się nie tylko ze zmianą organizacji ruchu, ale również z modyfikacją tras komunikacji miejskiej i kosztami z tym związanymi. W takich warunkach najkorzystniejszym rozwiązaniem było zastosowanie odwodnienia z gotową, pełną, żelbetową opaską.

Nadzór prowadził

Damian Wroński przedstawił propozycję rozwiązania opartą o system FASERFIX BIG BL 200 i wraz z wykonawcą przeprowadził wizję lokalną przejazdu. Po przyjrzeniu się warunkom panującym na miejscu, Damian dostosował projekt i ustalono, że odwodnienie zostanie dostarczone w 2 odcinkach, każdy po 3,5 m, dostosowanymi pod spadki jezdni. Sam montaż przebiegał bez komplikacja, bez konieczności zmiany organizacji w komunikacji miejskiej. Wymiana koryt również nie zakłóciła swobodnego dojazdu do Szpitala.

odwodnienie liniowe z betonu

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami