Facebook
centrum logistyczne

Wymiana odwodnienia w centrum logistycznym PROLOGIS Sady

Jeden z największych operatorów logistycznych, firma Prologis, zwróciła się z prośbą o pomoc dotycząca wymiany popękanych odwodnień liniowych wykonanych z poliemrbetonu przy PROLOGIS Sady, gdzie firma posiada 2 obiekty. W związku z funkcjonowaniem centrum logistycznego w tym miejscu od 2006 roku, a także dużym ruchem pojazdów ciężkich, klient wymagał szybkiej wymiany odwodnień.

odwodnienia liniowe budowa

Wyzwania związane z realizacją inwestycji

Inwestor zwrócił się do nas o pomoc za pośrednictwem firmy zajmującej się obsługą techniczną obiektu, mając na uwadze wcześniejsze realizacje z wykorzystaniem systemu FASERFIX BIG BL. Realizacja projektu wymagała od nas dużego zaangażowania ze strony działu produkcji i logistyki, gdyż w trakcie wymiany i montażu odwodnień należało zamknąć poszczególne doki. Niemożliwe było także składowanie elementów na placu, dlatego każdy element do zabudowy musiał zostać dostarczony dokładnie w chwili montażu.

odwodnienie liniowe z betonu

Specyfikacja projektu

Prace montażowe prowadzone były przy bardzo dużym natężeniu ruchu logistycznego. Inwestorowi zaproponowaliśmy system FASERFIX KS+ 150. Z uwagi na ruch wózków widłowych, do systemu odwodnień zaproponowany został ruszt kratowy GUGI o dużej powierzchni wlotowej wody.

FASERFIX®KS+

Odwodnienie liniowe z prefabrykowaną opaską żelbetową. Ruszty kratowe GUGI - wysoce odporne na obciążenia dynamiczne i statyczne.

Klasa E600

Ruch ciężki

Centrum logistyczne

Produkt doskonale nadający się do potrzeb centrum logistycznego.

betonowe odwodnienie liniowe

Adam Jóźwiak prowadził osobisty nadzór nad realizacją inwestycji

Osobą prowadzącą rozmowy z wykonawcą i inwestorem był Adam Jóźwiak. Cały proces, od pierwszej rozmowy do sfinalizowania kontraktu, trwał 3 miesiące. Klient, ze względu na ograniczony budżet na prace remontowe, poszukiwał ekonomicznego rozwiązania. Inwestor rozważał różne produkty prefabrykowane, które oferowane są na krajowym rynku. Jedna z rozmów w trakcie procesu negocjacji odbyła się na giełdzie rolno- spożywczej, na której jest już zainstalowany system FASERFIX KS+ 150. Bardzo dobry stan odwodnienia liniowego oraz rusztów, pomimo częstego ruchu wózków widłowych, przekonał klienta do naszej propozycji.

Realizacja inwestycji w Sadach otworzyła drogę do wymiany odwodnień na pozostałych obiektach PROLOGIS w Polsce: Stargard Szczeciński, Gdańsk, czy Piotrków Trybunalski.

~ Adam Jóźwiak

Trudnością przy realizacji tego projektu była koniecznośc dostarczania odpowiedniej ilości poszczególnych elementów 4 i 1 m, a także dostawa dużej ilości odcinków o długości 0,5 m, aby dopasować się do lokalizacji studzienek odpływowych.

Na 2 hale zostało dostarczone w sumie 650 mb odwodnienia FASERFIX KS+150 z rusztem E600.

Zainstalowane odwodnienie

0

650 mb odwodnienia FASERFIX KS+150 z rusztem E600

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami