Facebook
przejazd kolejowy

Wymiana odwodnień stacja paliw BP Kołbaskowo

Przejście graniczne w Kołbaskowie to jedno z dwóch głównych przejść granicznych po zachodniej stronie Polski. Zaraz przy granicy położona jest jedna z największych stacji BP na terenie naszego kraju. Korzystają z niej niemalże wszyscy kierowcy przekraczający granicę w kierunku Niemiec. Ruch aut osobowych i ciężarowych odbywa się intensywnie przez całą dobę.

odwodnienia liniowe budowa

Specyfikacja projektu

Na stacji benzynowej wymiany wymagało odwodnienie liniowe przede wszystkim w strefie przeznaczonej do tankowania aut ciężarowych. Planowane prace miały zostać wykonane szybko i nie zakładały możliwości zamknięcia obiektu na czas remontu. 

odwodnienie liniowe z betonu
betonowe odwodnienie liniowe

Wyzwania związane z realizacją inwestycji

Dodatkowym zagadnieniem podczas realizacji remontu odwodnienia, były ograniczenia związane z pandemią korona wirusa oraz kwarantanną. Utrudnieniem była trasa przejazdu ciężarówek transportujących produkty oraz aut firmy wykonawczej, które aby wyjechać ze stacji, musiały przejechać przez teren Niemiec i tam po 10 km zawrócić na pierwszym węźle. Zastosowanie prefabrykowanych koryt zdecydowanie zmniejszyło ilość przejazdów i związanych z tym komplikacji.

Nadzór nad projektem

Damian Wroński z ramienia HAURATON ustalił z wykonawcą harmonogram prac, który pozwolił na zminimalizowanie obszaru prac remontowych. Dzięki 4 metrowym korytkom, wykonawca montował odcinki odwodnienia po 8m dziennie, co pozwalało na wyłączanie z ruchu tylko jednej strefy tankowania na czas nie dłuższy niż 8h. Dzięki temu harmonogramowi stacja paliw funkcjonowała normalnie, a prace zakończono w cztery dni robocze.

odwodnienie liniowe z betonu

Zainstalowane odwodnienie

0

FASERFIX BIG BL 150 z rusztem D400. Dostarczona ilość 27m.

Wymień odwodnienie na swoim obiekcie

Dowiedz się, jakie odwodnienie liniowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego obiektu.

cta__img

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami